DGK Genel Başkanımız Hüseyin Celep ile Bakırköyden Haber Gazetesi Sahibi Ayson Karabağ ile Röportaj

DGK Genel Başkanımız Hüseyin Celep ile Bakırköyden Haber Gazetesi Sahibi Ayson Karabağ ile Röportaj

DGK Genel Başkanımız Hüseyin Celep ile Bakırköyden Haber Gazetesi Sahibi Ayson Karabağ ile Röportaj

Dünya Gençlik Konseyi Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşu Başkan Hüseyin Celep ile Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

 

Çığlıklara, Umutsuzlara El Uzatmaya ve Omuz Vermeye Hazırız

Gençleri Bakırköy’e Davet Ediyoruz. 

Dünya Gençlik Konseyi Başkanı Hüseyin Celep, Yönetim kurulu Üyesi Mehmet Karataş, Rehber ve kurulu Üyesi Orhan Eyibil ve Yurt Dışı Koordinatörü Ümit Demirel

Kulaklarımızda çığlıkları var.

‘‘Bitti öğretmenim’’ deyişlerini unutamam

Çevremizde tramayı yaşayanlar, ailesi ile sıkıntılı olanlar, işsizlikten umudu kesilmiş gençler, kendisini alkole vermiş aslan parçalarını, sokakta yatanları gördükçe sesleri ve görüntüleri aklımda çıkmıyor. Gönüllü psikologlarımız, aile danışmanları, esnaf arkadaşlarımız var. Biz gençler için kapıdan kovsalar bacadan gireriz, her konuda yardımcı olup umutları olacağız.

Dünya Gençlik konseyi’ni Tanıyalım?

Dünya Gençlik Konseyi Uluslararası Sivil toplum Kuruluşu adı ile 2015 yılında 34-212-164 kütük nolu İstanbul Valiliğine kayıtlıdır.

Genel merkezi Bakırköy -İstanbul olmak üzere Türkiye’de 16 ilimizde ve Yurt dışında 5 ülkede Temsilciliği 36.000 bin üyesi bulunmaktadır.

Faaliyet Alanımız: İş, eğitim öğrenim ve meslek edinme dayanışma kuruluşudur.

Derneğin Amacı Nedir?

Kamu yararına çalışmak uluslararası alanda projeler üretmek ve gençliği kötülüklerden haberdar etmek topluma kazandırmayı kendisine ilke edinmiş din- dil- ırk ayrımı yapmadan gençlerimizin gelişimine katkıda bulunabilecek her türlü eğitim, seminer, gezi, organizasyon, vb. projeleri hayata geçirmek amacıyla kuruldu. Bu amaçlar doğrultusunda, bağış yapan destekçilerine tamamen şeffaf bir şekilde yapılan etkinlikleri duyurmaktadır. Gençlerin hayata daha fazla katılımını sağlayarak, farkındalıklarını arttırmak birinci vazifemizdir.

  Hep birlikte gençlerimizin her yönden gelişimi ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması için bu yolculuğa çıktık.

Başkan Gençlere Önce Bilgi Diyorsunuz?

Bizim için en önemlisi hayatımızda işimize yarayacak bilgi sahibi olmaktır.

Bir yol, bir mesafe, bir kazanç elde etmek için önce bilgi sonra da o bilgiyi yaşamak işlemek gerekir. Bilgi ışık alır yolda aydınlıktır

 

Gençler Konusunda Hayallerinizde Ne Var? 

 İleride yakın yerlerde belediye bize bir yer gösterirse, 10 ve 40 dönüm üzerinde gençlerin spor yapacak, eğitim alacak, iletişime geçebilecek, sevdiği mesleği yapabilecek eğitimler alabilecek. Eğitim kampına gelerek nerede yaşayacaksa orada destek vererek çalışmalarına yön vereceğiz. Kampta kendilerini geliştirmek için çalışacağız, sabah erken kalıp sağlık için spor yapmak, kitap okumak, üretmek ve becerilerini ortaya çıkarmak için çalışacağız. Başarılı gençlere ödüller vermek ve onların bir hikayelerini birlikte yazarak çalışmaya devam etmek istiyoruz. Örneğin Türkiye’nin her ilinde, ilçesinden gelenlerle tanışmak konuşmak, iletişim ve özgüvenlerinin gelişmesi ve ayaklarının üzerinde durmasını nerede nasıl davranılması gereken bilgileri öğretmek, gençlere rehber olmayı, yol göstermeyi ve çalışmayı seviyorum.

Mesleği Olmayanlara Becerilerine Göre Eğitim Verdirerek Sertifika Almalarını Sağlamak İçin Projelerim Var

  Milli Eğitim ile görüşmelerim var. Halk eğitim, ortak asistan, sekreterlik yapacak bay ve bayanlara mesleğin püf noktalarını öğretmek ve iş bulup işe koymak istiyorum. Örneğin kişi kebapçı olmak istiyor. Kişinin eğitim belgesini alarak becerisine göre yönlendirip iş ahlakını ve planlı çalışma prensiplerini öğreteceğiz. İşe koyduktan sonra yol göstermeye devam edip çalışmalarını denetleyen sıkı takipçisi olacağız.

Bilgili olmalarını istiyorum. Bilgi bilmediğimiz düşmanımız olacağına, bilginin bize ışık olmasını yol göstermesini diliyorum. 

sayın BAKIRKÖYDEN HABER GAZATESİ Genel Müdürü AYSON KARABAĞ teşekkür ediyoruz bizi desteklediği için .